V Česku se objevila velmi nebezpečná kosmetika. Doma ji může mít kdokoliv. Musí se ihned vyhodit do koše, jinak to skončí zle

Na to, že se v obchodech někdy prodávají nebezpečné potraviny, už jsme si pomalu zvykli. Koupit si však můžete i nebezpečnou kosmetiku.

i Zdroj fotografie: Punker1999 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O rizikových produktech kontroloři pravidelně informují na webu RAPEX, což je systém Evropské unie určený pro hlášení nebezpečných výrobků. Před několika měsíci se v systému objevily také některé výrobky populárních kosmetických značek, které se prodávaly i v Česku, jak Události247 informovaly.

Nebezpečná kosmetika už v prodeji byla

Jako rizikové tehdy kontroloři označili například mýdlo Palmolive či sprchový gel Nivea nebo Lactovit men, vyplývá z webu RAPEX. Inspektoři si však posvítili také na další kosmetické výrobky. Na seznam nebezpečných produktů zařadili také deodorant Dove, vodu po holení Adidas, nebo hydratační krém Nivea. Výrobky byly označeny jako nebezpečné proto, že se v nich našla látka, která může mimo jiné poškodit reprodukční systém.

Každý, kdo má doma tuhle nabíječku na telefon musí zpozornět. Hrozí velké nebezpečí, okamžitě ji přestaňte používat

Nebezpečné však může být i další zboží denní potřeby. Události247 informovaly například o nebezpečné nabíječce z řetězce IKEA. Při jejím používání totiž lidem hrozilo velké nebezpečí. Důvodem stažení z prodeje bylo riziko popálenin a úrazu elektrickým proudem v důsledku opotřebení napájecího kabelu. Už dříve jsme psali také o závadných nabíječkách na telefony iPhone. Zde nebezpečí hrozilo v riziku úrazu elektrickým proudem.

O jaké konkrétní výrobky se jedná?

Nedávno se objevila další nebezpečná kosmetika, která může ohrožovat lidské zdraví. Hygienici upozorňují na několik výrobků známých značek, které byly identifikovány jako rizikové. Tyto produkty přitom můžete mít doma v koupelně, jak varuje web Kupi. Opět obsahují rizikovou chemickou látku, která může negativně ovlivnit reprodukční systém a zdraví nenarozeného dítěte. „Snažím se používat především bio kosmetiku, tak se mě to snad týkat nebude,“ napsala Událostem247 paní Lenka z Koběřic.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Uvedené produkty by lidé neměli používat

Jedná se o sprchový krém Olio di Argan od značky Tesori d’Oriente šarže 160621IT10211, Přípravek na vlasy Dove VOLUME Amplified OXYGEN & MOISTURE, který je vyráběn v Polsku, šarže 009915BA, šampony Palmolive VITAL STRONG šarže 170315IT10222*B a Palmolive šampon ANTI-FORFORA šarže 2184IT1022216, dále antiperspirant  Nivea Dry Comfort Plus šarže 51617510, který byl vyroben v Německu a gel na vlasy Taft Looks Wet Gel Power Gel Extra Hold šarže C718675107. 

Našli jste doma jeden z výše zmíněných výrobků? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články