udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Vlasníte garáž? Letos díky tomu máte nárok na velkou sumu peněz

Vlasníte garáž? Letos díky tomu máte nárok na velkou sumu peněz

14. července 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Na první pohled by mnozí neřekli, že obyčejná garáž může mít vysokou hodnotu. Opak je ale pravdou.

garaz
Zdroj fotografie: Kritzolina/ Creative Commons / CC-BY-SA

Obsah článku

  1. Koupit garáž chce spousta lidí
  2. Ceny mohou být vysoké

To, že ceny nemovitostí více méně stále rostou, je známá věc. Někteří lidé tak jejich koupi využívají coby uchování úspor, které se zde postupně budou zhodnocovat. Obvykle k těmto účelům kupují takzvané investiční byty, které následně pronajímají, případně třeba komerční prostory jako jsou obchody nebo kanceláře. Velmi dobře však tento účel může splnit i obyčejná garáž.

Koupit garáž chce spousta lidí

S přibývajícím množstvím aut stoupá také poptávka po místech, kde by lidé své vozy mohli garážovat. Nejedná se přitom o žádnou novinku. O tom, že ceny těchto objektů rostou psal web E15 již před 3 lety. Už tehdy se jejich ceny v lukrativních lokalitách šplhaly do vyšších stovek tisíc, přičemž hodnota stoupala ještě rychleji než u bytů.

panelak byt bytovy dum
Zdroj fotografie: Vatamulisák / Creative Commons / CC-BY-SA
Zejména pro lidi žijící v bytě jsou garáže žádanými nemovitostmi

A tento trend trvá i nadále. Jak píše web Garáž, ze srovnání vyhledávacích dotazů na webu Sreality.cz vyplývá, že zájem o koupi garáže mezi Čechy stále roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku byl počet vyhledávání týkajících se prodeje garáží meziročně vyšší o 10 procent. A ruku v ruce s rostoucí poptávkou logicky stoupají také ceny, za které lze garáž v Česku koupit.

Ceny mohou být vysoké

To, jak rychle hodnota u těchto staveb roste, dokládá i srovnání v loňském článku na webu Ekonom. Zatímco v roce 2019 bylo možné na Praze 4 koupit garáž za částku okolo 250 tisíc korun, loni byly ceny téměř trojnásobné, zhruba okolo 700 tisíc korun. Aktuálně se pak ceny pražských garáží pohybují okolo 816 tisíc korun, uvádí web Garáž.

garaz garaze
Zdroj fotografie: Velvet/ Creative Commons / CC-BY-SA
Ve velkých městech je garáží nedostatek

Je nicméně třeba podotknout, že Praha je v tomto ohledu nejdražší region. Například ve Středočeském kraji už lidé garáž pořídí okolo 490 tisíc korun, v Moravskoslezském kraji stojí v průměru 337 tisíc korun. I tak jsou však částky vysoké. Ten, kdo garáž vlastní, v ní tak má skryté bohatství a pokud by se jí rozhodl prodat, může na tom pěkně vydělat.

Štítky
#nemovitost
Přijde vám částka okolo 800 tisíc korun za garáž adekvátní? Dejte nám vědět, co si o věci myslíte

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Český olympijský šampion splácí obrovské dluhy. Znovu rozjel byznys, ve kterém zkrachoval

Český olympijský šampion splácí obrovské dluhy. Znovu rozjel byznys, ve kterém zkrachoval

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Legendární hráč v ložnici omylem zapnul živé vysílání. Jeho hrátky ohromily tisíce lidí

Legendární hráč v ložnici omylem zapnul živé vysílání. Jeho hrátky ohromily tisíce lidí

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Smutný osud českého hokejového hrdiny z Nagana. Milionové dluhy, naletěl lichvářům

Smutný osud českého hokejového hrdiny z Nagana. Milionové dluhy, naletěl lichvářům

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Českým fotbalovým reprezentantům ukradli desítky milionů. Účty s jejich penězi jsou prázdné

Českým fotbalovým reprezentantům ukradli desítky milionů. Účty s jejich penězi jsou prázdné

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Bouřliváka Sagvana Tofiho zkrotila až producentka Alena, která se pozornosti vyhýbá. Jsou spolu už přes 20 let

Bouřliváka Sagvana Tofiho zkrotila až producentka Alena, která se pozornosti vyhýbá. Jsou spolu už přes 20 let

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
9 h

Finanční úřady si posvítí na majitele bytů a budou vše kontrolovat. Může hrozit pokuta 100 000 Kč

Finanční úřady si posvítí na majitele bytů a budou vše kontrolovat. Může hrozit pokuta 100 000 Kč

4 miliony Čechů musí do 31. května zaplatit novou daň. Kdo státu včas neodvede peníze, dostane mastnou pokutu

4 miliony Čechů musí do 31. května zaplatit novou daň. Kdo státu včas neodvede peníze, dostane mastnou pokutu

Ceny bytů i hypoték se zvyšují. Podle experta proto může brzy začít klesat poptávka

Ceny bytů i hypoték se zvyšují. Podle experta proto může brzy začít klesat poptávka
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #čínská auta
  • #nehoda
  • #elektromobil
  • Mechanik prozradil, jaké auto je podle něj to nejspolehlivější: „Vítězem je 20 let starý sedan z Japonska.“
  • Elon Musk po 9 letech přiznal, že slíbil nesplnitelné. „Bude to bolestivé a těžké,“ říká. A doplatí na to hlavně majitelé Tesel

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #hokej
  • #sk-slavia-praha
  • #prestupy
  • Český olympijský šampion splácí obrovské dluhy. Znovu rozjel byznys, ve kterém zkrachoval
  • Legendární hráč v ložnici omylem zapnul živé vysílání. Jeho hrátky ohromily tisíce lidí

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #české celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #Lela Vémolová
  • Bouřliváka Sagvana Tofiho zkrotila až producentka Alena, která se pozornosti vyhýbá. Jsou spolu už přes 20 let
  • Simona Krainová řekla pravdu o tom, co stojí za její vysekanou postavou: „Nestačí cvičit jednou za čas“

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #herec
  • #počasí
  • Kate opět na veřejnosti: Lidé obdivují její projev, ale děsí je vzhled princezny
  • Legendární dvojčata Alice a Ellen Kessler společně ukončila život

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Zloděj chtěl ženě ukrást kabelku. Ta mu dala tvrdou lekci MMA, i když ho sama nikdy netrénovala
  • Nejbizarnější prohra v historii MMA. Bojovník si sám zapletl nohy tak, že musel odklepat
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.