udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Všemi milovaná potravina náhle zdražila o 200 %. Prodejci z nás ždímou poslední peníze. Bude snad tohle zboží už jenom pro bohaté?

Všemi milovaná potravina náhle zdražila o 200 %. Prodejci z nás ždímou poslední peníze. Bude snad tohle zboží už jenom pro bohaté?

27. prosince 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Na všeobecné zdražování si Češi už pomalu zvykli. Teď však skokově zdražila oblíbená pochoutka, kterou mají rádi dospělí i děti.

nakup kos obchod
Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247

Obsah článku

  1. Seniorka byla zaskočená
  2. Granko si můžete udělat i sami doma

Ceny potravin letí neustále vzhůru, někdy však narazíte u zboží na cenovku, která vám doslova vyrazí dech. Přesně to se stalo starší zákaznici, která nakupovala v obchodním řetězci Lidl v Praze na Vinohradech. Ta na toto překvapivé zjištění také upozornila redaktory webu PrahaIN. O zdražování různých potravin vás pravidelně informujeme i na Událostech247.

Seniorka byla zaskočená

Ženu totiž doslova šokovalo, že u balení Granka o hmotnosti 400 gramů byla cenovka 154 korun a myslela si, že se jedná o chybu a prodavačky cenovku zaměnily. Paní se tedy pokladní zeptala, jaká je cena jedné krabice tohoto instantního nápoje. Bylo jí řečeno, že cena je naprosto v pořádku. Seniorka byla nemile překvapená a uvedla, že Granko ještě nedávno kupovala za méně než sto korun.

Daniel Procházka
18. prosince 2023

Už 1. ledna 2024 se v obchodech nedoplatíme. Ceny potravin budou brutální. Kdo si dopředu neudělá zásoby, ten zapláče

Už 1. ledna 2024 se v obchodech nedoplatíme. Ceny potravin budou brutální. Kdo si dopředu neudělá zásoby, ten zapláče

Jednomu zákazníkovi se seniorky zželelo a ve svém chytrém telefonu jí našel, že Granko je v akci v Albertu, kde ho může zakoupit za 90 korun, což je tedy opravdu velká sleva. Web PrahaIN zjišťoval podle starších letáků, kdy se cena tohoto kakaového nápoje tak rapidně zvýšila. Ukázalo se, že ještě letos v září stálo v Globusu půl kila 79,90 korun. V Lidlu stálo letos v dubnu 550 gramů nápoje 69,90 korun, stejné balení vyšlo v únoru 2022 na necelých 55 korun.

Granko si můžete udělat i sami doma

Začátkem října roku 2022 nabízel Albert 400 gramů Granka za necelých 50 korun, krátce před Vánocemi už to bylo o 5 korun více. To je už tak v současné době zdražení o 200 procent. Vypadá to, že s takovým cenovým vývojem už bude Granko jen výsadou bohatých. „Moje děti Granko milují, jsou na něj zvyklé od mala a kromě oblíbeného teplého kakaa ho dáváme také na krupičnou kaši nebo do jogurtu. No, teď to asi budeme muset omezit,“ řekla Událostem247 paní Kristýna z Přílep u Prahy.

krupicova kase jidlo
Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Granko se hojně používá například k dochucení oblíbené krupicové kaše

Granko si však můžete vyrobit i sami doma a ušetřit tak spoustu peněz. Abyste dostali 200 gramů, což odpovídá nejmenšímu balení, potřebujete 50 gramů holandského kakaa, 150 gramů moučkového nebo krupicového cukru a špetku soli. Poměr je ovšem čistě orientační a dochutit můžete podle sebe. Základní kakaový prášek chutí nerozeznatelný od oblíbeného Granka pak získáte jednoduše promixováním všech těchto ingrediencí, radí web Toprecepty.

Štítky
#cena #zdražování
Kupujete si domů Granko? Pokud ano, co si o jeho stávající cenovce myslíte? Napište nám váš názor dolů do komentářů

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Eva Horká měla po rolích princezen dobře našlápnuto, láska ji ale zničila. Roky se topila v depresích

Eva Horká měla po rolích princezen dobře našlápnuto, láska ji ale zničila. Roky se topila v depresích

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h
Synové Tatiany Dykové mají velké sny. Nejstarší propadl vzdělávání, Alois má hudební nadání po Vojtovi

Synové Tatiany Dykové mají velké sny. Nejstarší propadl vzdělávání, Alois má hudební nadání po Vojtovi

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h
Přepych za všechny prachy: Milardář Chlad kvůli domu na Tenerife prodal jachtu a vzal si dokonce i půjčku

Přepych za všechny prachy: Milardář Chlad kvůli domu na Tenerife prodal jachtu a vzal si dokonce i půjčku

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h
Ze staré chaty udělal moderní vilu: Petr Janda na všem pracoval postupně. Dominantou je skleněná kopule jako strop

Ze staré chaty udělal moderní vilu: Petr Janda na všem pracoval postupně. Dominantou je skleněná kopule jako strop

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
9 h
Prestižní meta pro českého hokejového dělostřelce. Na jeho ránu nemá nikdo na světě

Prestižní meta pro českého hokejového dělostřelce. Na jeho ránu nemá nikdo na světě

sportyzive.cz
sportyzive.cz
8 h

Energie znovu brutálně zdraží. Kdo se včas nepřipraví, ten se do konce roku nedoplatí

Energie znovu brutálně zdraží. Kdo se včas nepřipraví, ten se do konce roku nedoplatí

Nastala doba šetření. Co si Češi v době krize odpustí nejčastěji?

Nastala doba šetření. Co si Češi v době krize odpustí nejčastěji?

Některé pivovary už začínají nasazovat vyšší ceny, další budou přibývat

Některé pivovary už začínají nasazovat vyšší ceny, další budou přibývat
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #david kubrt
  • #servis
  • #řidič
  • Čech, který navrhuje auta pro LEGO: Nová stavebnice bere dech celé zemi. Automobilka mu dala volnou ruku
  • Policie a nové návleky na bezpečnostní pásy. Budeme je muset povinně vozit? Ukázali, jak vypadají a proč mění osudy

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fortuna-liga
  • #nhl
  • #hokej
  • Prestižní meta pro českého hokejového dělostřelce. Na jeho ránu nemá nikdo na světě
  • Tenistka Plíšková dráždí mužskou populaci. Zazářila v obtaženém tílku bez podprsenky

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #královská rodina
  • #zahraniční celebrity
  • Eva Horká měla po rolích princezen dobře našlápnuto, láska ji ale zničila. Roky se topila v depresích
  • Synové Tatiany Dykové mají velké sny. Nejstarší propadl vzdělávání, Alois má hudební nadání po Vojtovi

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #letadlo
  • #počasí
  • Šestiletá Anička žije s extrémně vzácnou nemocí, která jí denně komplikuje život
  • Když mě podvedl, chtěla jsem mu odpustit… Ale neudělala jsem to

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • #oktagon
  • UFC 322: Michael Morales zdemoloval Seana Bradyho už v prvním kole
  • UFC 322: Carlos Prates tvrdě ukončil Leona Edwardse. Bývalý šampion byl poprvé v kariéře knokautován
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.