Do Česka se vrací staronový obchodní řetězec: Takhle nízké ceny potravin jste nikdy neviděli

Tento obchod, který si Češi oblíbili, vstoupil na tuzemský trh v roce 2021. Kladl důraz na nízké ceny a konkuroval třeba Lidlu nebo Penny.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Lidé se snaží ušetřit kde se dá a vyhledávají slevové akce. Málokteří ale ví, že mohou nakoupit mnohdy i za poloviční ceny, než za kolik se zboží prodává v běžných supermarketech. I když se nové obchody tváří nenápadně, zdání klame a na zákazníky zde čekají přímo pohádkové cenovky.

Levnější zboží za cenu strohého interiéru

Už dříve jsme vás na Událostech247 informovali o obchodním řetězci Mere, který své první prodejny v tuzemsku otevřel před třemi roky. Češi byli mile překvapeni, když na cenovkách našli částky, jaké byly v obchodech běžné před několika lety. Řetězec Mere je součástí ruské společnosti Svetofor, která byla založena v roce 2009 a na ruském trhu je jedním z největších diskontů. První pobočka mimo Rusko byla otevřena v Rumunsku, jak psal web Akční ceny.

Nový obchodní řetězec v ČR: Z cen potravin budou lidé naprosto unešeni. Tohle tu ještě nebylo

Teď se Mere vrací na český trh pod názvem MyPrice. V západní Evropě přitom společnost otevřela teprve tři prodejny, a to v belgických městech Boom, Boussu a Opwijk, píše web Kupi. Chystá se také znovu expandovat do Německa, kde má brzy vyrůst až devět poboček MyPrice. Díky prodeji zboží přímo z palet ve strohých halách za městem může obchod nabídnout výrazně nižší ceny než konkurence. Základ sortimentu tvoří trvanlivé potraviny a nechybí ani mražené maso, uzeniny, nebo drogerie a úklidové prostředky.

V posledních letech skončilo několik obchodních řetězců

K oblíbeným obchodům v Česku patřil svého času také francouzský maloobchodní řetězec Carrefour. V roce 2005 však oznámil, že u nás končí a jeho jedenáct hypermarketů převzal obchodní řetězec Tesco, jak psal web iDnes. Důvodem odchodu společnosti Carrefour z Česka bylo to, že se jí tady nepodařilo prosadit se mezi největší obchodníky na trhu.Tento obchod si pamatuji, rádi jsme tam nakupovali. Jsem teď zvědavá na MyPrice, jestli se tam stále vyplatí nakupovat,“ řekla Událostem247 paní Ivana.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
Zmíněný řetězec nabízí oproti konkurenci výrazně levnější zboží

V Česku však před pár lety skončily i další obchodní řetězce. Například Interspar se během první poloviny roku 2015 změnil na Albert. Jak psal web Aktuálně, sítě Interspar a Spar se tak přiřadily k řetězcům Julius Meinl, Carrefour, Delvita a Plus, které na tuzemském trhu neuspěly a rozhodly se z něj stáhnout. „Interspar jsem měla ráda, škoda, že skončil. Loni jsme ale byli v Maďarsku a tam tyto obchody fungují, tak jsme si tam nakoupili a zavzpomínali,“ říká paní Markéta.

Byli jste už někdy nakoupit v těchto obchodech? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články