Oběd za 50 Kč: Češi objevili restauraci, kde si dají chutné jídlo za staré ceny. Jsou z toho naprosto unešeni

Za 50 či 80 korun si v dnešní době oběd často neuvaří ani lidé doma. Existují ale místa, kde se lze za takovéto ceny najíst.

i Zdroj fotografie: Dezidor/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V souvislosti s cenami obědů se v poslední době mluví zejména o jejich růstu. Jak píše web CNN Prima News, v mnoha českých krajích průměrná cena poledního jídla atakuje částku 200 korun. A třeba ve Středočeském kraji, kde jsou obědy aktuálně nejdražší, za ně lidé průměrně zaplatí dokonce 208 korun. I přesto ale v Česku stále existují místa, kde se dá oběd pořídit i za částku okolo 50 korun.

Zajít na oběd do nemocnice se vyplatí

Levnými obědy je známá třeba Fakultní nemocnice Hradec Králové. Za výhodné ceny se zde totiž nají i cizí strávníci, mezi něž nově patří i bývalí zaměstnanci nemocnice. Jak píše web PrahaIN, ceny jídel se zde pohybují mezi 50 až 150 korunami. Nižší cenu mohou lidé získat tím, že si oběd odnesou domů. Díky tomu si zde tak mohou koupit třeba plněné knedlíky za částku okolo 70 až 80 korun.

iZdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons / CC-BY-SA
V královehradecké nemocniční restauraci lze plněné knedlíky pořídit za cenu okolo 70 až 80 korun

A pozitivní ohlasy má kromě ceny i kvalita místních obědů. Jak pro web PrahaIN řekl jeden z bývalých lékařů nemocnice, který se ve zdejší restauraci stravuje, porce jsou velké a kvalita převyšuje průměr. Není se tak čem divit, že nemocniční restaurace v Hradci Králové bývá často plná lidí, kteří jsou z místních cen unešení.

Levně se lze najíst i jinde

Nejen nemocniční restaurace mohou být místem levných a chutných obědů. Události247 již dříve psaly o mapě sestavené webem CNN Prima News, kde lze najít desítky levných restaurací po celém Česku. Spojují je velmi nízké ceny – naobědvat se zde dá za částky do 100 korun.

Oběd i s polévkou za 70 korun? Tohle tu ještě nebylo, berte, dokud se vše nevyprodá

A osvědčeným způsobem, jak na obědech ušetřit je také navštěvování školních jídelen. Spousta z nich nabízí obědy pro veřejnost za ceny do 100 korun, čehož s oblibou využívají mnozí senioři i pracující lidé, pro něž je to v porovnání s menu v restauracích výrazně levnější varianta.

Kam chodíte na levné obědy vy? Podělte se s námi o své tipy v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články