udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Právě se zjistilo: Oblíbené potraviny z Penny byly okousané od myší. Máte jednu z nich doma?

Právě se zjistilo: Oblíbené potraviny z Penny byly okousané od myší. Máte jednu z nich doma?

5. června 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Snad v každém obchodním řetězci se občas objeví něco, co by tam zákazníci rozhodně nečekali.

penny cesko zachyt szpi
Zdroj fotografie: SZPI

Obsah článku

  1. Myši si pochutnávaly na trvanlivých potravinách
  2. Kam se obrátit, pokud se vám něco nezdá

Jde o myší trus a okousané zboží. O podobných záchytech vás na Událostech247 v poslední době informujeme poměrně pravidelně. Psali jsme třeba o prodejně Albert v Kladně, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce při kontrole našla myší trus a ohryzané potraviny. Nejedná se však zdaleka o ojedinělý případ.

Myši si pochutnávaly na trvanlivých potravinách

Víte od nás, že nedávno měli problémy se škůdci také v prodejně Billa v Příbrami. Tentokrát však šlo o hmyzí škůdce. Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce uvnitř obchodu objevili potraviny, které byly tímto druhem poškozeny nebo kontaminovány. Uzavřeli proto část provozovny, kde byly uváděny na trh mouka, luštěniny, cukr, trvanlivé polotovary a další.

Daniel Procházka
22. května 2024

V regálech v Bille se našly odporné věci. Zákazníci jsou rozčíleni, jak se to jen mohlo stát?

V regálech v Bille se našly odporné věci. Zákazníci jsou rozčíleni, jak se to jen mohlo stát?

Před nedávnem se kontrola vypravila také do obchodního řetězce Penny v Mostě. Hned ve čtyřech typech trvanlivých potravin se ukázalo, že si na nich pochutnávali hlodavci. Jako první byla Rýže loupaná, s datem spotřeby 13. 9. 2026. Měla poškozený obal, který byl okousaný od škůdců. Státní potravinářská a zemědělská inspekce o tom informuje na svém webu Potraviny na pranýři.

Kam se obrátit, pokud se vám něco nezdá

Další potravinou byla Vaječná kolínka malá s datem spotřeby 3. 3. 2026. Také tento výrobek měl okousaný obal od hlodavců. Stejný problém měly také těstoviny do polévky Abeceda v půlkilogramovém balení, s datem spotřeby 7. 3. 2026. K potravinám s poškozeným a okousaným obalem se přidala ještě kilogramová Pohanka loupaná. Té prošla trvanlivost 30. 4. 2024. Během nákupu by lidé měli být opravdu obezřetní.

potravina okousuna mysi
Zdroj fotografie: SZPI
Fotografie okousaného obalu potraviny od myší

Pokud máte podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě, můžete na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali. „Jednou se mi při nákupu stalo, že jsem vzala do ruky pytlík s těstovinami a byl děravý, okousaný od myší. Hned jsem upozornila personál,“ popsala Událostem247 paní Marie z Brna.

Štítky
#myši #penny #potraviny
Jaký je na tohle všechno váš názor? Setkali jste se někdy s něčím podobným?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nová baterie do elektromobilů vydrží nájezd přes 1 000 000 kilometrů. Kdo a kdy si ji může koupit?

Nová baterie do elektromobilů vydrží nájezd přes 1 000 000 kilometrů. Kdo a kdy si ji může koupit?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
4 h
Konec dálničních známek tak, jak je odjakživa známe. Naši sousedé mění celý systém a my bohužel zaplatíme víc

Konec dálničních známek tak, jak je odjakživa známe. Naši sousedé mění celý systém a my bohužel zaplatíme víc

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 h
Bolavé tajemství Jiřího Bartošky: Vánoce pro něj byly ve znamení smutku. Tou dobou přišel o bratra

Bolavé tajemství Jiřího Bartošky: Vánoce pro něj byly ve znamení smutku. Tou dobou přišel o bratra

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h
Slovní válka tenisových bossů. Obviněný Kaderka vyrazil do útoku

Slovní válka tenisových bossů. Obviněný Kaderka vyrazil do útoku

sportyzive.cz
sportyzive.cz
5 h
Auta, která v roce 2026 končí: bez nástupce, výroba se zavírá nadobro. Definitivní výčet značek a modelů

Auta, která v roce 2026 končí: bez nástupce, výroba se zavírá nadobro. Definitivní výčet značek a modelů

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 h

Ceny potravin poletí do nesmyslných výšin. Musíme se na to všichni připravit. Takovéto ceny nás brzy čekají

Ceny potravin poletí do nesmyslných výšin. Musíme se na to všichni připravit. Takovéto ceny nás brzy čekají

Lidl rozjel extrémní slevy skoro na všechno. Kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pokud budete zahálet, nic na vás nezbyde

Lidl rozjel extrémní slevy skoro na všechno. Kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pokud budete zahálet, nic na vás nezbyde

Tahle oblíbená značka šunky se v obchodech prodávala po kilech. Je ale vrcholně nebezpečná, nejezte ji

Tahle oblíbená značka šunky se v obchodech prodávala po kilech. Je ale vrcholně nebezpečná, nejezte ji
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #elektromobil
  • #motor
  • #nehoda
  • Nová baterie do elektromobilů vydrží nájezd přes 1 000 000 kilometrů. Kdo a kdy si ji může koupit?
  • Konec dálničních známek tak, jak je odjakživa známe. Naši sousedé mění celý systém a my bohužel zaplatíme víc

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #hokej
  • #fc-viktoria-plzen
  • #prestupy
  • Slovní válka tenisových bossů. Obviněný Kaderka vyrazil do útoku
  • Zamilovaní šampioni šli s pravdou ven. Česko má nový hvězdný sportovní pár

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #české celebrity
  • #Ivana Gottová
  • Bolavé tajemství Jiřího Bartošky: Vánoce pro něj byly ve znamení smutku. Tou dobou přišel o bratra
  • Jedno z posledních přání Karla Gotta: Vánoční píseň má být jeho připomínkou. Chtěl, aby vyšla až po jeho smrti

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #letadlo
  • #herec
  • Pekarová Adamová se pustila do Okamury: kritizuje jeho drahou cestu i postup vůči opozici
  • Kvíz: Jak dobře si pamatujete dějepis ze základky? Mnozí dospělí selžou už na prvních otázkách

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #oktagon
  • #jiří procházka
  • Václav Sivák slávu nezvládal, ale slibuje změnu. Tvrdí, že není druhý Růžička
  • 200kilový brazilský gigant si naběhl na tvrdé koleno. Zuluzinho šel spát ještě ve vzduchu
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.