udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Přišla vám SMS zpráva od státu? Neklikejte na ni, jinak přijdete o všechny svoje peníze

Přišla vám SMS zpráva od státu? Neklikejte na ni, jinak přijdete o všechny svoje peníze

25. července 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Podvodníci mají v této digitální době doslova žně. Pak na to doplácejí neopatrní a důvěřiví lidé.

sms telefon mobil telefonat
Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247

Obsah článku

  1. Lidé přicházejí o desetitisíce korun
  2. Jak podvodná SMS zpráva vypadá?

Podvodné SMS zprávy, známé také jako „smishing“, se v poslední době objevují čím dál častěji. Události247 například psaly o tom, že podvodníci se takto snažili napálit klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny a České pošty. Bohužel, na tuto formu podvodu lidé mohou narazit i v dalších situacích.

Lidé přicházejí o desetitisíce korun

Cílem těchto zpráv je vylákat z lidí jejich osobní informace jako jsou bankovní údaje, hesla nebo jiné citlivé údaje. Pak už podvodníkům mnohdy stačí i pouhá minuta k tomu, aby vám vyluxovali bankovní účet. Upozornili jsme vás, že pokud vám někdy takováto nenápadná SMS přijde, buďte opatrní. Rozhodně ji neotvírejte a už vůbec neklikejte na žádné odkazy. Rozpoznat, že se jedná o podvod, přitom nebývá vůbec snadné.

sms zprava telefon mobil podvod
Zdroj fotografie: Policie ČR
S SMS zprávami, ve kterých se podvodníci vydávají za různé oficiální instituce, se v poslední době roztrhl pytel

Spousta lidí dostala v posledních dnech SMS zprávu od finančního úřadu s informací, že u nich registruje nedoplatek na daních. Podle zprávy se dá tento dluh relativně snadno zaplatit odkazem, který je v ní uveden, varuje web PrahaIN. Háček je v tom, že po kliknutí na odkaz a vyplnění údajů, včetně čísla karty, zaplatíte domnělý dluh podvodníkům a své peníze pak už nejspíš nikdy neuvidíte. Nemusí se přitom jednat zrovna o malé částky.

Jak podvodná SMS zpráva vypadá?

Celý podvod začíná tím, že vám přijde SMS zpráva s informací, že finanční úřad eviduje dluh na daních s odkazem na portál Moje daně. Ten je navíc dokonale propracovaný. Má stejný vzhled, barvy i logo a člověka ani nenapadne, že by se mohlo jednat o podvrh. Podvod je o to sofistikovanější, že lidé mají vůči finanční správě respekt a většinou se snaží své pohledávky co nejdříve uhradit.

Jiří Klimenský
28. října 2023

Pozor: Přišla vám jedna z těchto SMS zpráv? Doslova vysají váš bankovní účet a skončíte na nule

Pozor: Přišla vám jedna z těchto SMS zpráv? Doslova vysají váš bankovní účet a skončíte na nule

Podvodnou zprávu popisuje jistá žena na webu, kde se nahlašují obtěžující čísla. Po kliknutí na odkaz v SMS se jí zobrazil text: Evidujeme, že u nás máte dlužnou částku. Na zaplacení pak prý měla jen několik hodin, než jí měli údajně zablokovat účty. Podobné zkušenosti na web přidávají i další uživatelé. Pokud by vám tedy něco podobného přišlo, určitě na nic neklikejte a zprávu raději smažte. Varujte také pro jistotu své okolí.

Štítky
#peníze #sms #zpráva
Pokoušeli se vás někdy oslovit podvodníci? Pokud ano, za koho se vydávali? Napsat nám to můžete dole v diskuzi

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zesnulý Josef Vinklář: Donášel na kolegy a jeho syn propadl závislostem. Manželství s Ivanou bylo plné zrady

Zesnulý Josef Vinklář: Donášel na kolegy a jeho syn propadl závislostem. Manželství s Ivanou bylo plné zrady

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
17 h
Konec řízení v celé EU kvůli jedné pokutě? Takto by nový zákon zamíchal s řidičáky všech Čechů

Konec řízení v celé EU kvůli jedné pokutě? Takto by nový zákon zamíchal s řidičáky všech Čechů

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Tajemství, které si zaslouží být veřejné: Tomáš Holý ve 12 letech zachránil život své kolegyni

Tajemství, které si zaslouží být veřejné: Tomáš Holý ve 12 letech zachránil život své kolegyni

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
2 d
Marek Eben s manželkou na veřejnosti: I po 43 letech společného života je na nich vidět, jak jsou si oddaní

Marek Eben s manželkou na veřejnosti: I po 43 letech společného života je na nich vidět, jak jsou si oddaní

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
2 d
Role majora Zemana ho zničila, i když ho vynesla na výslunní: „Styděl jsem se,“ přiznal Vladimír Brabec

Role majora Zemana ho zničila, i když ho vynesla na výslunní: „Styděl jsem se,“ přiznal Vladimír Brabec

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
2 d

Kdysi oblíbená profese, dnes po ní neštěkne ani pes. Nabízí roční plat 2 000 000 Kč, Češi ji ale dělat nechtějí

Kdysi oblíbená profese, dnes po ní neštěkne ani pes. Nabízí roční plat 2 000 000 Kč, Češi ji ale dělat nechtějí

Bude v Česku sběr hub zpoplatněn? V zahraničí už denní poplatky fungují

Bude v Česku sběr hub zpoplatněn? V zahraničí už denní poplatky fungují

Čechům z bankovních účtů ve velkém mizí peníze. Děje se to i vám? Chvíle nepozornosti a brzy máte zůstatek 0 Kč

Čechům z bankovních účtů ve velkém mizí peníze. Děje se to i vám? Chvíle nepozornosti a brzy máte zůstatek 0 Kč
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #policie
  • #david kubrt
  • #čínská auta
  • Konec řízení v celé EU kvůli jedné pokutě? Takto by nový zákon zamíchal s řidičáky všech Čechů
  • Nová Tesla se spalovacím motorem? Uvede Elon Musk na trh takový model jako záchranu krachujících prodejů? To by nikdo nečekal

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #nhl
  • #coronavirus
  • #fc-viktoria-plzen
  • Nová hvězda fotbalové Slavie. Zpackaná operace ohrozila jeho kariéru
  • Český hokejový trenér čelí vážnému obvinění. Měl vydírat maminky hokejistů

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #královská rodina
  • #Karel Gott
  • #slovenské celebrity
  • Zesnulý Josef Vinklář: Donášel na kolegy a jeho syn propadl závislostem. Manželství s Ivanou bylo plné zrady
  • Tajemství, které si zaslouží být veřejné: Tomáš Holý ve 12 letech zachránil život své kolegyni

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #herec
  • #počasí
  • Policie pátrá po malých sestřičkách: Zdeňka a Pavlínka zmizely i s otcem
  • Česko oplakává ztrátu milované herečky. Celý život bojovala za ostatní, ten svůj boj už ale prohrála

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • V ringu nastal chaos a z rozhodčího se stal boxovací pytel. Tvrdé rány ale ustál jako profík
  • Premiéra z říše snů. Bojovník MMA při svém debutu předvedl knokaut roku
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.