Přišlo se na to, jak nás dodavatelé energií obírají o peníze. Lidem dluží doslova desítky tisíc korun

Češi by si měli dát pozor na to, se kterou energetickou společností podepíšou smlouvu. Někteří dodavatelé totiž evidentně neplní, co slíbili.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Někteří dodavatelé energií v poslední době své ceny výrazně snížili, jak informovaly Události247. To však neznamená, že problémům s energiemi, které mnoho Čechů v loňském roce zažilo, je konec. Dokazuje to aktuální případ, kdy se přišlo na způsob, jak jeden z dodavatelů energií lidi obíral o peníze. A co víc, podle všeho problém ještě u mnohých poškozených stále pokračuje. Lidé by si tak nejspíš na tohoto dodavatele měli dát pozor.

Dodavatel lidem dluží desetitisíce korun

Podvodů a nástrah, které na Čechy v souvislosti s energiemi číhají, je celá řada. Jak například nedávno upozornily Události247, mnohdy stačí, že je ve smlouvě napsaná pouhá věta třeba o automatickém obnovení smlouvy s možností zvýšení cen a lidé už se vezou. Aktuální případ, na který upozornil web Seznam Zprávy, je však ještě podlejší.

Pozor na smlouvy na energie: Stačí, že v ní je špatně jedna věta a už se vezete. Tisíce korun zmizí jako nic

Objevuje se stále více spotřebitelů, jež jsou nespokojeni s dodavatelem energie Elgas Energy. Stížnosti se týkají především nevrácených přeplatků. Mnohým lidem společnost dluží doslova desítky tisíc korun. Zákazníci navíc upozorňují na neochotu firmy komunikovat a nereagování na e-maily či telefonické hovory.

Stížností na dodavatele energií stále přibývá

Celkem už lidé na firmu podali asi 180 stížností, vyplývá ze spotřebitelského portálu dTestu nazvaného VašeStížnosti. Jen za letošní rok se pak společnost potýká s bezmála 100 stížnostmi. Již 2 měsíce čekáme na vyplacení přeplatku za plyn, díky nesmyslným zálohám. Přeplatek, 51 900 Kč, jehož splatnost byla do 12.5. stále nemáme a společnost nereaguje,“ uvedl na webu VašeStížnosti na začátku června jeden z poškozených Vladimír Musil.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Dodavatel lidem dluží mnohdy i desítky tisíc korun

Řada z nich se rovněž obrátila na ombudsmana, což bylo v některých případech úspěšné a mnozí lidé se tak již ke svým penězům dostali. Elgas Energy tvrdí, že se jedná o technické obtíže způsobené velkým množstvím přeplatků a slibuje, že dojde co nejdříve k nápravě. Ačkoli je tedy možné, že někteří lidé již své peníze za přeplatky od společnosti dostali, v praxi evidentně ke zlepšení zatím příliš nedochází. Stížnosti na spotřebitelském portále totiž stále přibývají. Jen za září se zde zatím objevilo dalších 8 podnětů nespokojených zákazníků.

Potýkali jste se někdy s problémy s dodavatelem energií? Napište nám o svých zkušenostech do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články