udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » V meruňkách z Tesca se našli škůdci. Potravinu mohou mít lidé stále doma

V meruňkách z Tesca se našli škůdci. Potravinu mohou mít lidé stále doma

19. března 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

V poslední době se množí záchyty Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která v českých obchodech odhaluje závadné potraviny.

tesco supermarket cesko
Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Na co dávat při nákupu pozor
  2. Meruňky, které měly něco navíc

O podobných případech vás na Událostech247 informujeme pravidelně. Nedávno jsme například upozornili na to, že kontroly v Pardubickém kraji odhalily v prodejně potravin trvanlivý salám Vysočina, který byl ovšem na povrchu plesnivý. Psali jsme i to tom, že závadnou uzeninu nedávno prodával také obchodní řetězec Tesco, který z prodeje stahoval dvě šarže uherského salámu kvůli možnému výskytu plísně.

Na co dávat při nákupu pozor

I když potraviny prochází řadou přísných kontrol, čas od času se v regálech supermarketů objeví závadné kusy. Jejich konzumace pak může mít pro lidi vážná rizika a každý by si na to proto měl dávat velký pozor. Všímat by si přitom zákazníci měli nejen data spotřeby a neporušenosti obalu, ale také případných změn vzhledu, vůně nebo chuti potravin, jak jsme na Událostech247 upozornili už dříve. Ušetří tak nejen čas při případných reklamacích, ale především své zdraví.

Daniel Procházka
5. února 2024

Varování: Všemi oblíbená pochoutka z Billy je ruleta se zdravím. Kdo to má doma, musí to okamžitě vyhodit

Varování: Všemi oblíbená pochoutka z Billy je ruleta se zdravím. Kdo to má doma, musí to okamžitě vyhodit

Pokud se stane, že například sníte malé množství plesnivé potraviny, zřejmě budete v pořádku a nepocítíte žádné příznaky. Když se plesnivá potravina dostane do žaludku, bude čelit prostředí, kde se dokonale stráví. Existují však výjimečné případy, kdy může být plíseň na potravinách nebezpečná. U některých lidí se může projevit silná alergická reakce jako dušnost, nevolnost nebo průjem. V takových případech je vhodné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, radí web Kupi.

Meruňky, které měly něco navíc

Dalším problémem může být u některých potravin výskyt škůdců. Vyskytují se například v sušeném ovoci. Teď před takovým případem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce na svém webu Potraviny na pranýři. Konkrétně se jedná o výrobek Tesco Apricots – meruňky vypeckované v plastovém sáčku, v balení 200 gramů, které se prodávaly v obchodě Tesco ve Velkém Mýtě. Šlo o šarži L231232V082, s datem trvanlivosti do května 2024.

merunky tesco skudci szpi
Zdroj fotografie: SZPI
Uvedenou šarži potraviny by lidé neměli konzumovat

Lidé mohou mít tento výrobek ještě doma. U všech kontrolovaných balení byl na plodech patrný výskyt drobných bílých živých škůdců a potravina zapáchala po kažení, píše inspekce na webu. „Tuto zkušenost mám taky, před nějakou dobou jsem si v některém z obchodů, už nevím ve kterém, koupila sušené švestky. Když jsem je doma rozbalila, také dost smrděly a navíc byly uvnitř bílé larvy. Ani jsem to nešla vracet a letěly rovnou do koše,“ popsala Událostem247 paní Marie z Třince.

Štítky
#meruňky #szpi #tesco
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Jdete do kina? Pozor na tento skrytý poplatek, ukáže se až při placení

Jdete do kina? Pozor na tento skrytý poplatek, ukáže se až při placení

udalosti247.cz
udalosti247.cz
8 h
Přišel vám tento e-mail? Podvodníci vám nabízí peníze, místo toho vás ale okradou

Přišel vám tento e-mail? Podvodníci vám nabízí peníze, místo toho vás ale okradou

udalosti247.cz
udalosti247.cz
7 h
Oblíbený řetězec zavírá stovky prodejen i e-shop. Zákazníci jsou zděšeni, kde budeme nakupovat?

Oblíbený řetězec zavírá stovky prodejen i e-shop. Zákazníci jsou zděšeni, kde budeme nakupovat?

udalosti247.cz
udalosti247.cz
8 h
Koupili jste si levné máslo v akci? Pozor, nejspíš je nažluklé

Koupili jste si levné máslo v akci? Pozor, nejspíš je nažluklé

udalosti247.cz
udalosti247.cz
8 h
Staré české známky mohou mít cenu zlata. Tato se prodává za miliony korun. Nemáte ji doma?

Staré české známky mohou mít cenu zlata. Tato se prodává za miliony korun. Nemáte ji doma?

udalosti247.cz
udalosti247.cz
8 h

Tesco rozjelo masivní slevy. Něco takového tady nebylo léta, až 50% slevy na klíčové potraviny. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Tesco rozjelo masivní slevy. Něco takového tady nebylo léta, až 50% slevy na klíčové potraviny. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Milovaná pochoutka z Tesca je celá prolezlá. Na první pohled si toho ani nevšimnete. Kdo to má doma, musí to ihned vyhodit do koše

Milovaná pochoutka z Tesca je celá prolezlá. Na první pohled si toho ani nevšimnete. Kdo to má doma, musí to ihned vyhodit do koše

Oblíbené kuřecí maso z Tesca je prudce nebezpečné. Obsahuje totiž ošklivou bakterii. Kdo ho má doma, musí ho ihned vyhodit

Oblíbené kuřecí maso z Tesca je prudce nebezpečné. Obsahuje totiž ošklivou bakterii. Kdo ho má doma, musí ho ihned vyhodit
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #řidičský průkaz
  • #motor
  • #řidič
  • Nová dálniční známka: kdy ta aktuální končí? Zjistili jsme nové ceny a pravidla roku 2026, důležité pro řidiče mířící na hory
  • Fiasko v autoškole: Student selhal 128krát u řidičské zkoušky. Kolik ho nekonečné opakování stálo? Spočítali jsme to

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fortuna-liga
  • #hokej
  • #fotbal
  • Jste komedianti. Fanoušci po další blamáži útočí na fotbalové vedení
  • Poslední večeře. Trpišovský dostal zaracha, česká reprezentace nemá pro baráž o MS trenéra

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #české celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #slovenské celebrity
  • 25 let od natáčení Pelíšků: Většina dětských hvězd herectví opustila. Spousta hlášek vznikla náhodou
  • S filmem už nechce být spojována: Markéta Světlíková alias holka z Metráčku, která nepozorovaně zmizela ze scény

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #med
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #herec
  • #letadlo
  • Hádka v obchodě: Pokladní se pustila do matky neposlušného dítěte. Ta trvala na přivolání policie
  • Hrdina bez červeného pláště: Muž odhodlaně skočil ze 7metrového mostu, aby zachránil batole, které vypadlo z auta

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Bledá v UFC padla během dvou minut. Ve vzduchu visí konec kariéry
  • Argentinec okouzlil UFC úderem z otočky. Vallejos tvrdě ukončil Chikadzeho
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.