udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Všemi milovaná pochoutka z Billy je skrz na skrz plesnivá. Máte ji doma? V žádném případě ji nejezte, jinak to dopadne špatně

Všemi milovaná pochoutka z Billy je skrz na skrz plesnivá. Máte ji doma? V žádném případě ji nejezte, jinak to dopadne špatně

30. ledna 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Češi si už pomalu zvykli na to, že koupit si v obchodě potravinu, která bude odpovídat zdravotním a hygienickým normám, není nic jednoduchého.

billa prodejna cesko
Zdroj fotografie: IgorCalzone1 / Creative Commons / CC-BY-SA

Obsah článku

  1. Nejvíce záchytů bývá u sýrů
  2. Sýrové nitě hrály zelenou barvou

Například trvanlivé salámy, které Češi tolik milují. I když by měly vydržet dlouho, v poslední době je to spíš naopak. Nedávno jsme například na Událostech247 informovali o tom, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce v Pardubickém kraji odhalila v prodejně potravin trvanlivý salám Vysočina, který byste ale určitě jíst nechtěli. Na povrchu tohoto výrobku se totiž vyskytovala plíseň viditelná pouhým okem.

Nejvíce záchytů bývá u sýrů

Události247 informovaly o závadných italských klobásách, které se prodávaly i v České republice. Mohly totiž obsahovat nebezpečné bakterie listerie a pro lidské zdraví by tak mohly být nebezpečné. Prodávala je prodejna v Chrášťanech u Prahy. Plíseň bává zachycena velmi často také na tvrdých sýrech. Jak jsme psali už dříve, zelený byl například tvrdý sýr Krolewski, který se prodával v obchodní síti Albert.

Daniel Procházka
28. srpna 2023

V Tescu objevila inspekce čtyři závadné sýry italského typu. Na jejich povrchu byla plíseň. Lidé je mohou mít stále doma

V Tescu objevila inspekce čtyři závadné sýry italského typu. Na jejich povrchu byla plíseň. Lidé je mohou mít stále doma

Hned čtyři druhy závadných tvrdých sýrů se před časem prodávaly také v obchodech Tesco. Například u sýru italského typu Grana Padano byl pod obalem zjištěn výskyt plísně viditelné pouhým okem, jak Události247 upozornily. O moc lépe na tom nebyl ani další sýr italského typu Parmigiano Reggiano prodávaný v Tescu. Také v tomto případě byl u části z kontrolovaných balení pod obalem zjištěn výskyt plísně. Potraviny přitom neměly prošlé datum spotřeby.

Sýrové nitě hrály zelenou barvou

Zpozornět by teď měli ti, kteří mají rádi sýrové nitě. Tyto nitě, které se prodávaly v prodejně Billa, byste si totiž určitě nedali. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce vyrazili do prodejny v Orlové. Na povrchu těchto nití se u všech kontrolovaných balení vyskytovaly kolonie plísní. Jak inspekce připomíná, potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole přitom nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování této potraviny. 

nite syrove zachyt
Zdroj fotografie: SZPI
Nitě byly podle fotografií inspekce plesnivé

Konkrétně se jednalo o SÝROVÉ NITĚ 35% TSV na tácku z pěnového polystyrénu šarže L23 326-11. Pokud si někdo tuto pochoutku zamrazuje, mohl by ji mít tedy ještě doma. „Už se mi to taky stalo, že jsem plesnivý sýr našla přímo v obchodě, samozřejmě jsem upozornila prodavačky,“ popsala Událostem247 paní Anna z Brna. Plísně jsou ve větším množství pro lidský organismus nebezpečné. Produkují totiž mykotoxiny, které jsou v případě požívání pro člověka toxické a mohou organismu závažně uškodit. 

Štítky
#billa #plíseň
Koupili jste si v obchodě někdy něco plesnivého? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích pod článkem

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Fiat předběhl dobu o 10 let a představil miniaturní auto: cenovka 239 000 Kč zaskočila trh. Vytvořil nový trend?

Fiat předběhl dobu o 10 let a představil miniaturní auto: cenovka 239 000 Kč zaskočila trh. Vytvořil nový trend?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Wimbledonská královna Vondroušová: Nepříjemný zásah do soukromí

Wimbledonská královna Vondroušová: Nepříjemný zásah do soukromí

sportyzive.cz
sportyzive.cz
7 h
Téměř 900 tisíc aut míří do servisu kvůli vážné poruše motoru. Netýká se to náhodou i vás?

Téměř 900 tisíc aut míří do servisu kvůli vážné poruše motoru. Netýká se to náhodou i vás?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Žalující řidičák? Otočte ho a čtěte. Na tento kód si dejte pozor, jinak riskujete pokutu i zákaz řízení

Žalující řidičák? Otočte ho a čtěte. Na tento kód si dejte pozor, jinak riskujete pokutu i zákaz řízení

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Parkujete takto? Běžná chyba, kterou dělá 84 % českých řidičů, může auto zničit

Parkujete takto? Běžná chyba, kterou dělá 84 % českých řidičů, může auto zničit

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m

Češi mají větší zájem o podnájmy ve špatné kvalitě. Chtějí tak ušetřit

Češi mají větší zájem o podnájmy ve špatné kvalitě. Chtějí tak ušetřit

Nakupujete v Bille? Máte nárok koupit si vše zadarmo. Využijte toho rychle, než se o tom dozví ostatní

Nakupujete v Bille? Máte nárok koupit si vše zadarmo. Využijte toho rychle, než se o tom dozví ostatní

Billa lidi obírala o peníze. Kdo tam nakupuje, ať se přihlásí. Vše mu zpětně proplatí

Billa lidi obírala o peníze. Kdo tam nakupuje, ať se přihlásí. Vše mu zpětně proplatí
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #motor
  • #servis
  • #policie
  • Fiat předběhl dobu o 10 let a představil miniaturní auto: cenovka 239 000 Kč zaskočila trh. Vytvořil nový trend?
  • Téměř 900 tisíc aut míří do servisu kvůli vážné poruše motoru. Netýká se to náhodou i vás?

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fc-viktoria-plzen
  • #fortuna-liga
  • #fotbal
  • Wimbledonská královna Vondroušová: Nepříjemný zásah do soukromí
  • Odhodila plavky. Láska nového šampiona formule 1 Norrise dráždí fanoušky na sociálních sítích

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #české celebrity
  • #slovenské celebrity
  • K natáčení byly zapotřebí nadrcené kosti: Drsné pozadí pohádky Tři oříšky pro Popelku
  • Obermaierová couvá a dál chce hrát v Ulici: Problém podle ní nejspíš nebyly její politické názory, ale noví herci

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #letadlo
  • #počasí
  • Černá linka pod nehtem jí zachránila život. Maminka nyní varuje ostatní ženy
  • Honza Nedvěd promluvil po delší odmlce ke svým fanouškům

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Rusové dotáhli bizár k dokonalosti. Dva bojovníci si to spolu rozdali v telefonní budce
  • Zkusil podraz a tvrdě za to zaplatil. Irský bojovník padl během 11 vteřin
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.