Všichni tito zaměstnanci mohou od státu získat skoro 200 000 Kč. Zjistěte, zda máte na peníze nárok i vy

V dnešní době, kdy se všechno neustále zdražuje, není úplně zvykem, aby nám stát na něco přispěl. Je proto dobré vše pozorně sledovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když ceny v obchodech rostou, mzdy se v porovnání s tím moc nezvyšují. Jak jsme na Událostech247 psali už dříve, reálné mzdy, tedy sumy vypovídající o tom, co si člověk za dané peníze může ve skutečnosti koupit, v Česku klesají už 2 roky po sobě. Někteří čeští zaměstnanci však i přesto dostanou v práci od letošního roku štědrou odměnu.

Zaměstnanci známých firem si polepší

Víte od nás, že si polepší například zaměstnanci Českých drah. Podle dohody mezi tímto podnikem a odborovými organizacemi pro letošní rok, se tarifní mzdy pracovníků zvýší o 2,3 procenta. K tomu navíc zaměstnanci dostanou také velmi pěkný jednorázový bonus 12 tisíc korun. Zvýšení výdělků oznámila také společnost Lidl. Zaměstnancům na provozních pozicích přidá minimálně 2 tisíce korun. Obecně zaměstnavatelé mzdy navýší zhruba o 5 až 6 procent.

Všichni tito Češi dostanou v práci přidáno tisíce korun každý měsíc. Zjistěte, zda dostanete peníze i vy

Od letošního dubna narostou mzdy zaměstnanců řetězce Albert. Provozním pracovníkům na prodejnách se výdělky zvýší minimálně o 8,5 procenta, v průměru pak o 10 procent, píše na svém webu řetězec Albert. Psali jsme, že si polepší nejen prodavači, ale také skladníci, pekaři a zaměstnanci na vedoucích pozicích. V reálných číslech se navýšení bude pohybovat i v řádech tisíců korun měsíčně, což není zanedbatelná částka. 

Kdo má na peníze nárok

Teď by si mohla finančně polepšit další skupina obyvatel. Úřad práce totiž bude moci nově vyplatit zaměstnanci místo insolventního zaměstnavatele až 195 036 korun, jak upozornil web Měšec. Pomoc zaměstnancům insolventních zaměstnavatelů se od 1. 5. 2024 jako každý rok zvýší a platí také nová pravidla. Rozhodnou částkou pro určení celkové výše mzdových nároků vyplacených jednomu zaměstnanci je pro období od 1. května 2024 do 30. dubna 2025 částka 43 341 korun, která byla vyhlášena sdělením MPSV č. 67/2024 Sb.

iZdroj fotografie: VeronicaTherese / Creative Commons / CC-BY-SA

Celkovou maximální možnou částkou, kterou může zaměstnanec obdržet, je 181 590 korun, pokud bylo oznámeno zahájení insolvenčního řízení nebo moratorium vyhlášeno do 30. 4. 2024 včetně, respektive částka 195 036 Kč, pokud bylo nebo bude oznámeno zahájení insolvenčního řízení nebo moratorium vyhlášeno po 30. 4. 2024, píše dále web.

Co si o tom všem myslíte vy? Napište nám váš názor v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články