udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Oblíbená rýže z obchodu je brutálně nebezpečná. Inspekce před konzumací varuje. Kdo ji má doma, musí ji vyhodit do koše

Oblíbená rýže z obchodu je brutálně nebezpečná. Inspekce před konzumací varuje. Kdo ji má doma, musí ji vyhodit do koše

7. srpna 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Ceny potravin míří neustále vzhůru a proto bychom očekávali, že za své peníze alespoň dostaneme kvalitní zboží. Ne vždy je to však pravda.

ryze jidlo
Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA

Obsah článku

  1. Nejčastější bývají pesticidy
  2. Pozor na to, jakou rýži kupujete

V poslední době se množí případy, kdy některé obchody zákazníkům prodávají i zkažené zboží. Na Událostech247 jsme psali například o prodejně v Prostějově, která zákazníkům prodávala zkažené uzeniny. Kontrola tam odhalila hned tři nebezpečné druhy. Státní veterinární správa zase spotřebitele varovala, že se na českém trhu prodával francouzský sýr Morbier, který obsahuje bakterie Escherichia coli.

Nejčastější bývají pesticidy

V jídle se bohužel nevyhneme ani pesticidům. Používají se totiž k prevenci, regulaci a ničení škodlivých organismů nebo nemocí. Proto se někdy stane, že si z obchodu přineseme něco, co je jimi doslova napěchováno. Na Událostech247 jsme psali například o tom, že ve Valašském Meziříčí prodávali balenou karotku, ve které byl dvojnásobně překročen maximální limit reziduí pesticidu linuronu.

Daniel Procházka
20. listopadu 2023

Inspektoři na Pardubicku našli plesnivý salám Vysočina, který byl volně v prodeji. Lidé by ho neměli konzumovat

Inspektoři na Pardubicku našli plesnivý salám Vysočina, který byl volně v prodeji. Lidé by ho neměli konzumovat
merunky ovoce
Zdroj fotografie: Sabri76/ Creative Commons / CC-BY-SA
Nadlimitní množství pesticidů se často objevuje například v ovoci a zelenině

Pesticidy ovšem nepoužívají jen zemědělci, ale můžete je mít třeba i u vás doma. Psali jsme, že tyto škodliviny v sobě mají například hmyzí repelenty. Pokud máte dřevěnou podlahu, pak by mohla obsahovat pesticid Chromated Copper Arsenate, který pomáhá při zachování dřeva tak, aby se nerozkládalo. Některé další běžné produkty také obsahují pesticidy, třeba některé druhy barvy a dokonce i několik bazénových chemikálií.

Pozor na to, jakou rýži kupujete

Pokud máte k jídlu rádi jako přílohu rýži, měli byste dávat pozor na to, kterou kupujete. Státní zemědělská a potravinářská inspekce totiž ve firmě Allnature v Hradci Králové, která se prezentuje jako značka zdravé výživy, objevila rýži, kterou by lidé rozhodně jíst neměli. Konkrétně se jednalo o Mei Tai Asia jasmínovou rýži o hmotnosti balení 5 kilogramů, s datem spotřeby 30.9.2025. Země původu je Vietnam.

Daniel Procházka
21. května 2024

Inspekce zabavila přes 2,5 tuny závadného ovoce s pesticidy. Prodejce dostane pokutu

Inspekce zabavila přes 2,5 tuny závadného ovoce s pesticidy. Prodejce dostane pokutu
kure ryze kure s ryzi pecene grilovane obed jidlo talir
Zdroj fotografie: Dezidor/ Creative Commons / CC-BY-SA
Rýže je u Čechů obecně velmi oblíbená příloha k mnoha jídlům

Inspektoři zjistili, že chuť a vůně tohoto výrobku byly netypické, cizí, nepříjemné a zatuchlé. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud vykazuje známky kažení. Státní zemědělská a potravinářská inspekce o tom informuje na svém webu Potraviny na pranýři. Není to však jediná závadná rýže, která se na českém trhu prodávala. Inspekce v prodejně Flop Top v Praze objevila i loupanou rýži o hmotnosti 1600 gramů, u které byla zjištěna přítomnost živého škůdce. Stopy po činnosti škůdců byly i na obalu. 

Štítky
#inspekce #pesticidy #rýže
Koupili jste si někdy domů závadnou potravinu? Pokud ano, co jste s ní udělali? Napište nám v komentářích

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nikdo mu neřekl jinak než Lola: Karel Postránecký se stal hercem náhodou. Po soudu už si ani neškrtnul

Nikdo mu neřekl jinak než Lola: Karel Postránecký se stal hercem náhodou. Po soudu už si ani neškrtnul

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
Právě teď
Nová pravidla pro STK / TÜV. Sousedé zavádí změnu, kterou pocítí i čeští řidiči. Mění se vše, na co jsme byli zvyklí

Nová pravidla pro STK / TÜV. Sousedé zavádí změnu, kterou pocítí i čeští řidiči. Mění se vše, na co jsme byli zvyklí

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
26 m
Ignorování svolávačky? Úřady okamžitě stahují ze silnic 155 000 aut. Majitelé přicházejí o značky

Ignorování svolávačky? Úřady okamžitě stahují ze silnic 155 000 aut. Majitelé přicházejí o značky

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
40 m
„Nejsou schopni řídit.“ Psycholog vysvětlil, proč dnešní teenageři masově selhávají v autoškolách

„Nejsou schopni řídit.“ Psycholog vysvětlil, proč dnešní teenageři masově selhávají v autoškolách

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
56 m
Česká olympijská hrdinka v plavkách na Floridě dokázala, že je stále ve formě

Česká olympijská hrdinka v plavkách na Floridě dokázala, že je stále ve formě

sportyzive.cz
sportyzive.cz
58 m

Známý řetězec obchodů přichází s omluvou a zároveň varuje: Nejezte tuhle oblíbenou rýži. Hrozí vážné zdravotní komplikace

Známý řetězec obchodů přichází s omluvou a zároveň varuje: Nejezte tuhle oblíbenou rýži. Hrozí vážné zdravotní komplikace

Nezakoupili jste si v nedávné době jeden z těchto parfémů? Jde o zdraví, vyhoďte je do koše

Nezakoupili jste si v nedávné době jeden z těchto parfémů? Jde o zdraví, vyhoďte je do koše

Na pultech se objevila nebezpečná zelenina. Lidé, kteří ji mají doma, by ji měli okamžitě vyhodit

Na pultech se objevila nebezpečná zelenina. Lidé, kteří ji mají doma, by ji měli okamžitě vyhodit
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #pokuta
  • #david kubrt
  • #čínská auta
  • Nová pravidla pro STK / TÜV. Sousedé zavádí změnu, kterou pocítí i čeští řidiči. Mění se vše, na co jsme byli zvyklí
  • Ignorování svolávačky? Úřady okamžitě stahují ze silnic 155 000 aut. Majitelé přicházejí o značky

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #mma
  • #sk-slavia-praha
  • #ac-spart-praha
  • Česká olympijská hrdinka v plavkách na Floridě dokázala, že je stále ve formě
  • Český reprezentant má v NHL smlouvu na 60 milionů. V Los Angeles už se na pláži ukázala i jeho krásná Nela

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Dara Rolins
  • #české celebrity
  • #Ivana Gottová
  • Nikdo mu neřekl jinak než Lola: Karel Postránecký se stal hercem náhodou. Po soudu už si ani neškrtnul
  • Od Šafránkové to byl podraz: Vorlíček s ní nechtěl nic mít společného. Herečka nedodržela slib a ani se neomluvila

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #počasí
  • #letadlo
  • Kvíz: Pamatujete si klasické české vánoční pohádky? Správné odpovědi zvládnou jen milovníci Vánoc
  • Kvíz o Karlu Gottovi: Pokud zvládnete 6 z 10 otázek, máte o Mistrovi výjimečný přehled

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • #oktagon
  • Šampion Pereira bušil do fanouška jako o život. Ten ustál víc než hvězdy UFC
  • V pětašedesáti svým tělem zahanbí i dvacítky. V posilovně si Lesley Maxwell pletou s její vnučkou
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.